اگر .. به ما هم لطفا بگین!

اگر راه دیگه ای بجز نماز و بندگی و طاعت و اطاعت از دستوراتی که به ما رسیده وجود داره به ما هم لطفا بگین!
اگر راه دیگه ای جز نماز خوندن برای اتصال به خدا هست به ما هم لطفا بگین!
آخه یه دوستی می گفت من آخر شب دلم رو صاف رو می کنم و توی رخت خواب با خدا راز و نیاز می کنم. خب ای ول . اون سر جاش اون هم بکن این هم بخون. بد میگم؟
اگر ذکری بجز صلوات برای اتصال به خدا و پیغمبرش خدا قرار داده به ما هم لطفا بگین!
اگر ببجز و خضوع و خشوع در سجده و رکوع فضیلتی خدا به ما برای انجامش دستور داده به ما هم لطفا بگین!
اگر عقلمون بیشتر از خدا و پیامبرش و امامانش میرسه و نماز دیگر گون و یا عبادتی قشنگ تر برای انسان اختراع کردیم به ما هم لطفا بگین!
اگر قراره عقل ما توی مسائل ماورائی اصلا توی مسائل تعقلی تونسته گوشه ای از این دریا رو تصرف کنه به ما هم لطفا بگین!
اگر به قول امام خمینی توی کتابش راهی که بزرگان رفتند و سالک و عارف شدند و ما هم از توی ظاهر و حرف هاشون چیزی خوندیم که تصدیق کردیم اونها به یه چیز هایی دارن اشاره می کنن و به جاهایی رسیدن و ما هم می دونیم که راهشون راه عبادت از همین تعریفی بوده که برای نماز کردند به ما هم لطفا بگین!
خب اگر وسع ما کم بود و نشد ما به قول پشت کنکوری ها تلاش خودمون رو می کنیم و حساب و کتابی نداریم. اگر هم نه تا جایی که خدا بهمون داد و بالا رفتیم باز هم فبها المراد و اگر هم به جایی بیشتر از وسعمون رسیدیم مبارکمون باشه.
خب خدای ما می دونیم که عاقل عاقلاس و اونه که عادل عادلاس
پس تو رو خدا اگه قبولش داریم بیاییم این عمر کوتاه رو به تجربه کردن و تصدیق کردن چهار تا چیز نگذرونیم و درسته تسلیم این دین ناب بشیم. دیگه جنگ که نداریم. راه هم که مشخصه کلیات رو که با هم همه مشترکیم هم عمل کنیم به خدا مسلمونا می تونن و حتما شدنیه.
پس اگه خدا رو عاقل عاقل ها می دونیم بیاییم و جای اون و روی دستورات و صلاح های اون انقدر شک و گمراهی به خرج ندیم
در ضمن من نگفتم فکر نکنیم و من نگفتم اندیشه نکن و من نگفتم که کور کورانه عمل کنیم.
من گفتم اندیشه و تعقل و عرفان روی دین و شناخت کامل واجبه اما به مرور تا موقعی که به اون حد برسیم با خودمون و علیه خودمون نجنگیم و به ضرر خودمون آخرتمون رو تباه نکنیم.

/ 2 نظر / 12 بازدید
گندم

به جا انکه صبح تا ب دونبال مطلب بگردی یه کم سی خودت حال کن

ص

توصیه خوبیه یه استادی می گفت از قول یه استاد دیگه من همیشه دو تا کتاب همراهمه آفاق و انفس و همیشه این دو رو مطالعه میکنم موفق باشی راستی من دنبال وبلاگ نوشتن نیستم اینها از درون می جوشد مثل شعر تو به شاعر می تونی بگی ساکت